Pages Menu
Categories Menu
Jak stworzyć unikalne logo dobre dla firmy? Zobacz 3 nasze wskazówki

Jak stworzyć unikalne logo dobre dla firmy? Zobacz 3 nasze wskazówki

Logo jest dla firmy jedną z najważniejszych rzeczy. To z logiem kojarzymy daną firmę. Dlaczego logo jest takie ważne? – Jak wiadomo, celem każdej firmy jest stałe zwiększanie swojego zasięgu wśród klientów. Osoby zainteresowane ofertą naszej firmy, najpierw powinny znać logo. Często bowiem, sam znak firmowy firmy zachęca nas do skorzystania z oferty.
Unikalne logo wymaga przestrzegania 3 zasad:

  • Identyfikacja z firmą – każda marka, która chce zaistnieć na rynku, musi posiadać interesujące logo. Aby takie stworzyć, warto skupić się na nawiązaniu do usług danej firmy. Jeśli logo będzie nawiązywać do oferty firmy, o wiele prościej będzie skojarzyć je z naszymi usługami. W logo, najczęściej występuje nazwa firmy. Jest to dobry sposób na zidentyfikowanie danej firmy z jej znakiem rozpoznawczym. W logo mogą zwierać się również same litery, jeśli nazwa firmy ma rozwinięcie. Unikalne logo dla firmy powinno być więc całkowicie związane z firmą – z jej nazwą, typem usług czy nawet z miejscem działania.
  • Odpowiednie kolory i kształty – Warto również pomyśleć o tym, by kolor naszego logo był utożsamiany z całą firmą, jak i również jej siedzibą i oddziałami. Jak to rozumieć? – Otóż, jeśli w logo firmy z finansami znajduje się złota moneta, warto zastosować ten sam motyw w budynkach firmy, na ubraniach pracowników oraz w dokumentach. Wzór i kolory, które będą się powtarzać za każdym razem podczas kontaktu z firmą, pozwolą nam skojarzyć firmę pozytywnie. Warto również podkreślić, że takie rozwiązanie nie stanowi przerostu formy nad treścią. Jeśli chodzi o kształt – wybór jest dowolny, o ile firma nie zastosuje znaku, który będzie się kojarzyć ze specyfiką jej usług.
  • Prostota i pomysłowość – logo, by mogło zostać zapamiętane, nie może być zbyt skomplikowane. Jest to jedna z zasad, jakich przestrzegają graficy. Logo ma być proste do zapamiętania. Często, w znaku firmowym występują hasła, slogany lub nazwa firmy. Jest to również dobry pomysł – dzięki obecności słów w logo, możemy zapewnić sobie wyszukiwanie naszej firmy w Internecie. Logo powinno być chwytliwe – podczas jego tworzenia, należy stosować oryginalne kształty, wzory i barwy. Unikalne logo nie zawsze oznacza niezwykle wymyślne wzory. To właśnie proste i łatwe do skojarzenia logo da firmie oczekiwane rezultaty.

Co oznacza logo dla firmy i dla klienta?

Logo zbudowane w oparciu o najlepsze pomysły, może zagwarantować nam większą ilość klientów. Firma, mająca dobre i pomysłowe logo, może cieszyć się uznaniem. Logo dla naszej firmy jest znakiem reprezentatywnym. Z kolei potencjalni klienci mogą zainteresować się naszą ofertą już po samym zapoznaniem się z naszym logo.

Na stworzenie dobrego logo, które jednocześnie będzie pomysłowe, należy poświęcić dużo czasu i pewną sumę. Najczęściej, duże firmy korzystają z usług profesjonalnych grafików, którzy są w stanie zaprojektować logo w kilku wersjach.

Jak podaje Adatto: „Logo musi także nawiązywać do nazwy firmy lub/ i jej specyfiki”.

Znak, z którym identyfikuje się firma, musi być dopracowany. W dzisiejszych czasach, stworzenie logo jest o wiele prostsze, jednak bardziej wymagające. Znak firmowy projektowany jest w specjalnych programach, jednak by spełniał wszystkie powyższe warunki, musi być niejednokrotnie poprawiany.